Szpital Miejski w Żorach

ul. Dąbrowskiego 20

Numery telefonu:

32 43 41 224, 32 43 41 245

Adres e-mail:

szpital@mzoz.zory.pl

Projekt Unijny

Miejskie Zakłady Opieki Zdrowotnej w Żorach Sp. z o.o. realizują projekt pn. „Utworzenie dedykowanej ścieżki logistycznej w Szpitalu Miejskim w Żorach – kontynuacja działań na rzecz dostosowania infrastruktury szpitala do aktualnych potrzeb i zagrożeń epidemiologicznych”. Projekt otrzymał dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej X Rewitalizacja oraz infrastruktura społeczna i zdrowotna, Działania 10.1 Infrastruktura ochrony zdrowia – dot. 2 typu projektu pn.: Wsparcie zakupu niezbędnego sprzętu i wyposażenia oraz adaptacji pomieszczeń, w tym budowa obiektów kubaturowych w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa śląskiego.

Koszt realizacji projektu wynosi 2 485 570,85 zł, z czego dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego to 2 112 735,22 zł. W ramach realizacji projektu zaplanowano utworzenie w Szpitalu Miejskim w Żorach dedykowanej ścieżki logistycznej, odrębnej od ścieżki dla niezainfekowanych użytkowników, na co składają się następujące elementy:

1. Prace remontowo-budowlane mające na celu dostosowanie do zaostrzonych (z uwagi na sytuację epidemiologiczną) wymogów sanitarnych traktów komunikacyjnych przyziemia prowadzących od izby przyjęć dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2 do planowanych nowych dźwigów osobowych i do trzeciej - aktualnie sprawnej - windy, co umożliwi docelowo wyznaczenie ścieżki dla pacjentek zakaźnych kierowanych do hospitalizacji na oddziale ginekologiczno-położniczym. Prace remontowe pozostałych traktów komunikacyjnych na poziomach 1,2,3.

2. Prace remontowo-budowlane mające na celu adaptację szybów i montaż 3 nowych dźwigów osobowych.

Termin zakończenia realizacji projektu to 31 marca 2023 r.

EFRR_POZIOM_kolor.jpg

Miejskie Zakłady Opieki Zdrowotnej w Żorach Sp. z o.o. realizują projekt pn. „Zakup sprzętu medycznego oraz dostosowanie infrastruktury Szpitala Miejskiego w Żorach do aktualnych zagrożeń i potrzeb epidemiologicznych. Bezpieczny szpital – zakup urządzeń i środków dezynfekcyjnych”. Projekt otrzymał dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020  Osi Priorytetowej X Rewitalizacja oraz infrastruktura społeczna i zdrowotna, Działania 10.1 Infrastruktura ochrony zdrowia – dot. 2 typu projektu pn.: Wsparcie zakupu niezbędnego sprzętu i wyposażenia oraz adaptacji pomieszczeń, w tym budowa obiektów kubaturowych w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa śląskiego.

Koszt realizacji tego projektu wyniesie 9 528 314,19 zł w tym

Realizacja przedmiotowego projektu pozwoli na dostosowanie Szpitala Miejskiego w Żorach do aktualnych zagrożeń i potrzeb epidemiologicznych poprzez modernizację infrastruktury, zakup sprzętu medycznego i diagnostycznego oraz zakup urządzeń i środków do dezynfekcji. W wyniku realizacji projektu na oddziale anestezjologii i intensywnej terapii zostanie wydzielona izolatka oraz powstanie 5 dodatkowych czasowych stanowisk, a docelowo po ustaniu pandemii pozostaną 3 dodatkowe stanowiska(odział OAiIT zwiększy na stałe liczbę miejsc z 5 do 8 łóżek) . Ponadto zmodernizowane i doposażone zostanie również Medyczne Laboratorium Diagnostyczne. W ramach dodatkowego zakresu projektu zaplanowano m. in. zakup tomografu, 3 łóżek (w tym 1 łóżka intensywnego nadzoru) i wyposażenia pomieszczeń medycznych oddziału OAiIT (meble, pompy infuzyjne) oraz przeprowadzenie prac remontowo-budowlanych na potrzeby stworzenia pracowni TK przy izbie przyjęć.

Galeria

W ramach umowy z Nardowym Funduszem Zdrowia udzielamy świadczeń z zakresu chirurgii ogólnej, ginekologii i położnictwa, pediatrii, neonatologii, chorób wewnętrzych.

Szpital Miejski w Żorach

ul. Dąbrowskiego 20

Numery telefonu:

32 43 41 224, 32 43 41 245

Adres e-mail:

szpital@mzoz.zory.pl

biuletyn informacji publicznej Miejskich zakładów Opieki Zdrowotnej w Żorach Sp. z o. o.

logo unii europejskiej

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.